Kursy jazdy na płycie poślizgowej

szkolenia bezpiecznej jazdy na płycie poślizgowej

Szkoła jazdy nauczy cię przepisów drogowych, parkowania, przekaże ci podstawowe umiejętności przydatne podczas poruszania się po drodze, jednak są pewne kwestie, których – z różnych przyczyn – nie poruszy. Najprostszy przykład – jak należy się zachować w obliczu poślizgu. Ale nie w teorii, tylko w praktyce. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się szkolenia na płycie poślizgowej – to najlepsza lekcja bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach. Co więcej, to wspaniała zabawa i możliwość spróbowania swoich sił w ekstremalnej jeździe – nie mówiąc już o doskonaleniu swoich umiejętności.

Szkolenie na płycie poślizgowej stanie się obowiązkowe dla świeżo upieczonych kierowców już w 2016 r. Wtedy też każdy kierowca w okresie od 4 do 8 miesiąca od czasu otrzymania uprawnień, będzie musiał przejść kurs bezpiecznej jazdy, w tym właśnie szkolenie na płycie poślizgowej. Niestety, obecnie nie ma wielu miejsc, które taką możliwość oferują – ze względu na wysokie koszty stworzenia placu z rzeczoną płytą poślizgową. Mało tego, okazuje się, że w niektórych regionach Polski nie ma nawet jednego miejsca, w którym można w profesjonalny sposób poćwiczyć umiejętność radzenia sobie w ekstremalnych warunkach oraz w obliczu poślizgu. W parze z tym wszystkim idą wysokie ceny, gdyż jedna godzina takiego kursu raczej nie kosztuje mniej niż 380 zł.

Dlaczego warto już teraz ukończyć ten kurs, nie czekając na to, aż stanie się to obowiązkiem?

  • poznasz w praktyce, jak zachowuje się pojazd w trudnych warunkach na drodze,
  • nauczysz się lepiej przewidywać to, co może stać się na drodze,
  • będziesz mógł poszaleć na drodze i wyczyniać na niej takie sztuczki swoim autem, które na normalnej drodze są nielegalne,
  • spędzisz czas, dobrze się bawiąc i z podniesionym poziomem pozytywnej adrenaliny,
  • podczas szkolenia nauczysz się radzić sobie w czasie poślizgu, będziesz jeździć slalomem po śliskiej nawierzchni, będziesz też omijać przeszkody na mokrej nawierzchni – i wiele więcej praktycznych ćwiczeń, które na pewno zrobią z ciebie lepszego i bardziej świadomego kierowcę.

Zapisz się już dziś na kurs jazdy na płycie poślizgowej.