Szkolenie z ryzyka drogowego

szkolenia z ryzyka drogowego kursy bezpiecznej jazdy eco drivign odtj

Nie bez powodu krążą powszechne opinie, że szkoły jazdy uczą jedynie tego, jak zdobyć uprawnienia. Ograniczona ilość czasu, presja, pośpiech – to wszystko sprawia, że instruktorzy skupiają się na tym, co może okazać się potrzebne podczas egzaminu, uczniowie natomiast chętnie przyjmują taki kształt nauki. A to sprawia, że świadomych kierowców pojawia się na drodze niewielu. Szkolenia o ryzyku drogowym stają się odpowiedzią na taki stan rzeczy.

Od 2016 r. szkolenie o ryzyku drogowym – czyli szkoła bezpiecznej jazdy – będzie obowiązkowe dla każdego nowego kierowcy. Ten obowiązek trzeba będzie wypełnić w okresie między 4 a 8 miesiącem posiadania uprawnień do kierowania samochodem osobowym. Mimo że takie kursy funkcjonują od lat, niewiele osób z nich korzysta – co też widać w praktyce. Zdecydowana większość osób wie – co prawda – że pasy bezpieczeństwa trzeba zapinać, jednak wykonuje to nieprawidłowo. A przecież pasy to dopiero wierzchołek góry lodowej zasad bezpieczeństwa i motoryzacji, które należy dla własnego dobra znać.

Młodzi kierowcy bardzo często lekceważą zasady bezpieczeństwa, a co najgorsze nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Każdy chce być jak najlepszym kierowcą. Ty także. A czy wiesz, że:

  • nie wolno jeździć samochodem, w którym jest uszkodzony system ABS,
  • po każdej kolizji należy wymieniać pasy bezpieczeństwa, by mogły one następnym razem także prawidłowo wypełnić swoją rolę chroniącą narządy wewnętrzne,
  • większość osób tak naprawdę nie wie, jak należy zachować się w obliczu poślizgu – na ten temat krąży wiele mitów, które są ślepo powielane przez innych i, co najgorsze, ich praktykowanie może doprowadzić do większej tragedii niż sam poślizg.

Szkolenie o ryzyku drogowym to z jednej strony rozprawienie się z powszechnymi bredniami na temat jazdy, z drugiej zaś komentarz do obowiązujących przepisów jazdy. W szkole bezpiecznej jazdy zobaczysz krok po kroku, jak działają zasady fizyki w codziennej obsłudze samochodu. Pamiętaj, fizyka nigdy nie kłamie.

Być może jesteś przekonany, że ten problem ciebie nie dotyczy, że znasz się na bezpiecznej jeździe. Przyjdź, a zdziwisz się, jak wiele twojej wiedzy jest tylko zasłyszanymi mitami, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.